sbt2022_logo
SBT 2022
SBT 2022 Nedir?

Sualtı Bilim ve Teknolojisi Toplantısı (SBT), 1996 yılından bu yana, alanında uzman kişilerin, tüplü dalış ve ilgili olduğu konuları (sualtı tıbbı ve sualtı arkeolojisi, sportif ve teknik dalış, sualtı görüntüleme sistemleri) ele alarak, ilgilisine deneyim ve bilgi aktardığı bir platform sunmayı amaçlayan toplantıdır.

Bahsi geçirilen toplantıda, sualtı konularında yapılan çalışma ve araştırmalar, camia bünyesinde varlığını koruyan kişiler tarafından tekrar ele alınarak geleceğe yönelik olumlu sonuçlar doğuracak yapıcı paylaşımların sunulması ve münakaşa edilmesi ile farklı adımlar atılması hedeflenir.

23 yıldır süregelen bu toplantı, akademisyenler, üniversite toplulukları, askeri dalıcılar, dalış merkezleri ve benzeri kurumların katılımıyla amacını mümkün kılmıştır.

+25
Konuşmacı
+400
Katılımcı
+20
Konu
+8
Oturum

Uludağ Üniversitesi Sualtı Topluluğu bünyesinde ilk defa 2003 yılında gerçekleştirilen SBT, 19 yılın ardından, 2022 yılında tekrar ev sahipliğimizde gerçekleştirilecektir.

Her yıl farklı bir üniversitenin ev sahipliğini üstlendiği Sualtı Bilim ve Teknolojisi Toplantısı, ilki Boğaziçi Üniversitesi tarafından düzenlenmiş olup sonradan İstanbul Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi olmak üzere birçok kurum ve kuruluş tarafından istikrarı sağlanmış bir toplantı haline gelmiştir.

İÇERİK
NELER YAPILIYOR?
  • Sualtı dünyasına gönül vermiş her kesimden birçok insanın katılım göstereceği bu toplantıda;
  • Yurt içi ve yurt dışında tanınmış bilimsel çalışma ve makaleleriyle ön plana çıkan bilim insanları ve sualtı araştırmacılarından oluşan bilim kurulu tarafından onaylanmış sunum oturumları,
  • Dünya gündemine oturmuş belli başlı problem ve olayların bir moderatör eşliğinde işleneceği paneller,
  • Sualtı görüntüleme alanında ülke çapında adını duyurmuş uzmanların arşivlerinden oluşan fotoğraf sergisi ve video yayınları,
  • Küresel anlamda bu amaca hizmet eden teknolojik marka ve kuruluşların çalışmalarını sergilediği tanıtım masaları,

ve daha fazlasını deneyimleyebilirsiniz.

Konuşmacılar
Konuşmacıları görmek için buraya tıklayabilirsiniz.
Program
Program'ı görmek için buraya tıklayabilirsiniz.
Katılım
Misafir olarak katılmak veya sözlü/yazılı bildiri ile katılım sağlamak istiyorsanız buraya tıklayarak detayları öğrenebilirsiniz.
tr_TRTürkçe